دانشگاه آزاد اسلامي يکي از زيرساخت‌ها براي رسيدن به اهداف اقتصاد‌مقاومتي است

1395/02/29 23:14

الهیار ملکشاهی، منتخب مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «دانشگاه آزاد اسلامی کار خود را از صفر شروع کرده و از نهادهای منحصری است که از همان ابتدا روی پای خود ایستاده است. با تکیه بر مدیریت توانسته ادامه دهد و در حال حاضر حداقل از نظر کمیت به عنوان یکی از دانشگاه‌های عظیم در دنیا شناخته می‌شود. این تجربه بسیار با ارزشی است که بخش خصوصی می‌تواند در کاری که فکرش را نمی‌کنی که شدنی است آن را انجام می‌دهد.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی الهیار ملکشاهی افزود: «این دانشگاه یک دانشگاه صاحب کرسی و با عظمت در کشور است حتی از نظر کیفی هم می‌توان روی آن حساب کرد. زمانی که آقای دکتر میرزاده درباره شرایط علمی دانشگاه آزاد اسلامی گزارش می‌داد، دیده می‌شد که در بسیاری از شاخص‌ها حتی از دانشگاه‌های دولتی هم جلوتر بودند، این جدای وضعیت کمی این دانشگاه است که خیلی جلوتر از دانشگاه‌های دولتی است.»

ملکشاهی با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: «می‌توان از این تجربه استفاده کرد. در اقتصاد مقاومتی شاه‌بیتی به نام نگاه به درون وجود دارد، از طریق درون‌زایی و درون‌افزایی مانند مسئله تولید که مقام معظم رهبری هم به آن اشاره کردند، دانشگاه آزاد اسلامی ‌می‌تواند کارها را به جلو ببرد.»

او ادامه داد: «نه اینکه به بیرون یعنی خارج از مرزهایمان نگاه نداشته باشیم بلکه می‌توانیم از تجربیات کشورهای خارجی هم استفاده کنیم. اما آنچه مهم است اینکه ما در راستای اقتصاد مقاومتی از این داشته‌های خود خوب استفاده کنیم و آنها را توسعه دهیم. »

منتخب مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از زیرساخت‌ها برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است، اظهارداشت: «در بحث رشته‌های تحصیلی که دارد، دانشجویانی که تربیت می‌کند، حتی می‌توانند این مبحث را در درس‌ها و واحدهای درسی و پژوهشی آنها بیاورند. با تفکیک و جزیی کردن مباحث می‌توانند در پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌هایی که در دوره‌های کارشناسی ‌ارشد و دکتری انجام می‌شود ، بگنجانیم. به نظر من از بعد علمی اینگونه تحرکات دانشگاه آزاد اسلامی خیلی می‌تواند موثر باشد و فرهنگ جامعه را هم به آن سمت سوق می‌دهد.»

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است.